Stoglatakiai ir lietvamzdžiai

Pakalimu montavimas, skardinimo darbai, lietvamzdziu dejimas klaipėdoje, namo siltinimo darbai, apkalimas lentutemis

Stoglatakiai ir lietvamzdžiai

                  Remontuojant ar dengiant naują stogą, susiduriama su vandens nuo stogo nutekėjimo funkcionalios sistemos montavimo problema. Jei nėra stoglatakių ir lietvamzdžių, lietaus vanduo teka išorės mūru, įsiskverbdamas fundamentą. Gerai veikian-ti stogo vandens nutekėjimo sistema vandens daromai žalai užbėgs už akių jos dažniausioje atsiradimo vietoje — karnize.

             Stoglatakiai ir lietvamzdžiai iš šviesai ir oro sąlygoms atsparaus PVC yra ilgaamžiai, lengvai pri-žiūrimi ir neutralūs nutekančio vandens atžvilgiu. Svarbiausias jų pranašumas meistraujant yra tas, kad juos paprastai, greitai ir profesionaliai sumontuosite be brangiai kainuojančių įrankių; jų taip pat nereikia lituoti. PVC stogo vandens nutekėjimo sistemos būna sudarytos iš pusapvalių arba stačiakampių stoglatakių. Paprastai stačiakam-piai stoglatakiai naudojami vandens nutekėjimui nuo mažesnio ploto stogo paviršių priestatų, garažų, pašiūrių ar sodo namelių, taip pat nuo pastogių ir balkonų. Stogo vandens nutekėjimo sistemos iš plastiko yra sudaromos iš įvairių tarpusavyje suderintų elementų. Jose yra ne tik stoglatakiai, bet ir atitinkami laikikliai, karnizo juostos ir liet-vamzdžiai, taip pat kiti svarbūs reikmenys — vamzdžių laikikliai, lapų surinkimo krepšiai ar lietaus vandens vožtuvai.

Nutekėjimo sistemą sudaro: 1 – stoglatakis, 2 – latako su-jungimo apkaba, 3 – išorinis kam-pas, 4- vidinis kampas, 5 – latako antgalis, 6 – latako gaubtas, 7 -lietvamzdis, 8 – vamzdžio alkūnė, 9 – vamzdžio sąvarža, 10 – lata-ko laikiklis, 11 – lietaus vandens vožtuvas, 12 – karnizo juosta, 13 – lapų surinkimo krepšys.

              Prieš perkant stoglatakius ir jiems priklausančias dalis, reikė-tų apskaičiuoti, kokio skersmens stoglatakis ir lietvamzdis turėtų būti, kad perjuos lietaus vanduo laisvai nutekėtų net ir merkiant itin smarkiai liūčiai. Apskaičiuo-jama pagal stogo pagrindo plo-tą. Lentelėje pateiktos bendros orientacinės vertės stoglatakių ir lietvamzdžių skersmeniui (mm) apskaičiuoti.

Stogo pagrindo plotas, m2

Stoglatakio skersmuo

Lietvamzdžio skersmuo

Iki 20

80

50

20-60

100(125)

70

60-100

125

100

100-170

150(180)

100

170-245

180

125

  • Juodos spalvos latako nuvedimas
  • Lietvamzdžio montavimas
  • Lietvamzdis ant neuždėto dekoro
  • Lietvamzdžio uždėjimas ant neapšiltinto namo
  • Latakai
  • Latakų uždėjimas


 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *